Co je zahradní hydrogel

Hydrogel je chemická látka, která má schopnost vstřebávat velké množství vody. Chemicky jde o polymer kyseliny akrylové, polyakrylát sodný. Známý je pod různými obchodními názvy, např. WaterLock, Hydrogel nebo Agrogel.

Je výrazně hygroskopický. Dokáže vstřebávat vodu a vlhkost ze vzduchu a z okolního prostředí. Hydrogel umí pojmout množství vody o 200 až 300násobku své vlastní hmotnosti. Samotný polyakrylát je přitom netoxický, zdravotně nezávadný a podléhá přirozenému rozkladu.

Těchto vlastnostní se v zemědělství a zahradnictví využívá ve prospěch rostlin, stromů a plodin. Přidáním hydrogelu do půdy se zvyšuje absorpční schopnost zeminy – navyšuje se množství vody, které lze v půdě vázat pro závlahu.

V městské zeleni se s pomocí hydrogelu ošetřují stromy, kterým jinak hrozí nedostatek vláhy a uschnutí. V zahradách se s pomocí hydrogelu zlepšuje dostupnost vody pro trávníky, plodinové záhony nebo pařeniště. A v bytových zástavbách lze hydrogelem zlepšit kvalitu zálivky balkonovým květinám a doma pěstovaným bylinkám a plodinám.

 

Pro široké spektrum použití nabízíme v našem eshopu různě velká balení hydrogelu. Na výběr jsou mikro balení od 20 gramů až po velkoobjemové pytle po 25 kilogramech