Jak správně pracovat s herbicidem BOFIX?

Bofix je velmi oblíbený prostředek na hubení plevelů v travních porostech. Přestože se dávkuje jen 1× za vegetační sezónu, tak účinně pomáhá udržovat krásný jednolitý trávník bez náletů jedno- a dvouletých dvouděložných plevelů. Hodí se pro střídání aplikací s herbicidy s odlišnými způsoby hubení plevele.

Účinek Bofixu na nežádoucí rostliny je navíc viditelný už po pár hodinách po aplikaci. Také mu nevadí brzké smáčení, nebo déšť (od dvou hodin po aplikaci).

Bofix lze zakoupit v různě velkých baleních:

  • 250 ml – vystačí na 625 m2 plochy
  • 500 ml – na 1250 m2 plochy

Herbicid Bofix se aplikuje postřikem. Přípravu postřiku zvládnete i v domácích podmínkách. Stačí jen základní ochranné pomůcky na ruce a oči, případně na obličej, a dostatečně velká postřikovací nádoba. Můžete zvolit  malé nádobky (např. tuto o objemu 2 litry) nebo středně velké, 8 litrové postřikovače.

Doporučené dávkování je velmi jednoduše zapamatovatelné:

  • na každých 100 m2 plochy potřebujeme 4 litry vody & 40 ml Bofixu,
  • na 10 litrů vody přidáváme 100 ml Bofixu a vystačíme si na 250 m2 plochy.

 

U postřikovačů z naší nabídky bychom tedy dávkovali takto:

 

Při aplikaci postřiku si dáváme pozor na rostliny v okolí, tak abychom je nezasáhli. Zvláště opatrní jsme na vinnou révu a chmel. Při teplotách nad 25 °C dáváme pozor i na směr větru, protože okolní rostliny pak může poškodit i přítomnost výparů.

Během aplikace postřiku si chráníme kůži vhodným oděvem. Po skončení aplikace stačí oděv jednou vyprat.

 

Před použitím Bofixu si určitě přečtěte celý návod a bezpečnostní informace. Kompletní bezpečnostní pokyny i návod najdete u každého balení Bofixu v naší nabídce. Pokud si nejste jistí, nebo potřebujete dále poradit – ozvěte se nám na eshop@garden-style.cz, nebo nám zavolejte na 732 66 77 55.


Rada na závěr: Po ošetření trávníku herbicidem není vhodné trávu sekat a přidávat do kompostu. Zbytky přípravku mohou omezovat přirozené přírodní procesy tvorby kompostu, a snižovat jeho hnojicí vlastnosti.

Nedávno chemicky ošetřenou trávu tak raději vyhoďte, nebo aplikaci herbicidu naplánujte s předstihem pár dnů. Nejdřív posekejte trávník a tuto neošetřenou trávu zkompostujte. Vyčkejte 2 až 3 dny a nechte trávník trochu dorůst. Pak teprve začněte aplikovat Bofix a už ošetřený trávník posekejte až za týden.

Nepřijdete tak o kvalitu kompostu ani o travní biomateriál na jeho vytvoření a zároveň neuškodíte trávníku aplikací v krátké době po posečení.

People photo created by bearfotos - www.freepik.com