Jak správně pracovat s herbicidem BOFIX?

Bofix je velmi oblíbený prostředek na hubení plevelů v travních porostech. Přestože se dávkuje jen 1× za vegetační sezónu, tak účinně pomáhá udržovat krásný homogenní trávník bez náletů jedno a dvouletých dvouděložných plevelů. Hodí se pro střídání s herbicidy s odlišnými způsoby hubení plevele.

Účinek Bofixu na nežádoucí rostliny je navíc viditelný už po pár hodinách po aplikaci. Také mu nevadí brzké smáčení, nebo déšť. A to ani po dvou hodinách od aplikace.

Bofix lze zakoupit v různě velkých baleních:

Herbicid Bofix se aplikuje postřikem. Přípravu postřiku zvládnete i v domácích podmínkách. Stačí jen základní ochranné pomůcky na ruce a oči, případně na obličej, a dostatečně velká postřikovací nádoba. Můžete zvolit  malé nádobky (např. tuto o objemu 2 litry) nebo středně velké, 8 litrové postřikovače.

Doporučené dávkování je velmi jednoduše zapamatovatelné:

  • na každých 100 m2 plochy potřebujeme 4 litry vody & 40 ml Bofixu,
  • na 10 litrů vody přidáváme 100 ml Bofixu a vystačíme si na 250 m2 plochy

 

U postřikovačů z naší nabídky bychom tedy dávkovali takto:

 

Při aplikaci postřiku si dáváme pozor na rostliny v okolí, tak abychom je nezasáhli. Zvláště opatrní jsme na vinnou révu a chmel. Při teplotách nad 25 °C dáváme pozor i na směr větru, protože okolní rostliny pak může poškodit i přítomnost výparů.

Během aplikace postřiku si chráníme kůži vhodným oděvem. Po skončení aplikace jej stačí jednou vyprat.

 

Před použití Bofixu si přečtěte návod a bezpečnostní informace. Kompletní bezpečnostní pokyny i návod najdete u každého balení Bofixu v naší nabídce. Pokud si nejste jistí, nebo potřebujete dále poradit – ozvěte se nám na eshop@garden-style.cz, nebo nám zavolejte na 732 66 77 55.

 

Rada na závěr: Po ošetření trávníku herbicidem není vhodné trávu sekat a přidávat do kompostu. Zbytky přípravku mohou omezovat přirozené přírodní procesy tvorby kompostu, a snižovat jeho hnojicí vlastnosti.

Nedávno chemicky ošetřenou trávu tak raději vyhoďte, nebo aplikaci herbicidu naplánujte s předstihem pár dnů. Nejdřív posekejte trávník a tuto neošetřenou trávu zkompostujte. Vyčkejte 2 až 3 dny a nechte trávník trochu dorůst. Pak teprve začněte aplikovat Bofix a už ošetřený trávník posekejte až za týden.

Nepřijdete tak o kvalitu kompostu ani o travní biomateriál na jeho vytvoření a zároveň neuškodíte trávníku aplikací v krátké době po posečení.

People photo created by bearfotos - www.freepik.com