Společně s námi šetříte přírodu

Když jsme zakládali náš eshop, byl samotný dopad na přírodu jedno z prvních témat. Věnujeme se totiž sami stavění a předělávání zahrad a máme k přírodě hodně blízko. Sami pěstujeme ovoce i zeleninu (a taky kaktusy). Máme zahradu i sad, vyrábíme si vlastní kompost a se zbožím, které prodáváme tak máme zkušenosti z první ruky.

 

Jenže při provozu eshopu vzniká hodně přírodu zatěžujících odpadů. Vytýčili jsme si proto jako cíl snižovat množství těchto zbytků na minimum.

 

A jak toho dosahujeme?

 

  • Pro balení zásilek používáme v maximální míře kartonové (papírové) krabice a tubusy. Jejich recyklace je snadná, je to jen papír a trocha lepidla.
  • Krabice navíc sami pořizujeme z recyklačních zdrojů a zužitkováváme i obaly, které dostáváme spolu se zbožím. Nemusíme tak zajišťovat tolik nově vyráběných krabic.
  • Jako výplně do zásilek používáme recyklované a recyklovatelné výplně. Skvělý je třeba FloPak, který nezatěžuje přírodu tolik jako polystyrenové výplně. A často se jako efektivní výplň hodí i samotný karton z krabic, které už jsou nevhodné jako obal. Všechny výplně navíc můžete snadno sami znovu použít.
  • Minimalizujeme spotřebu plastových obalů a plastových ovinovacích folií (strech). Naše obaly hned po rozbalení můžete dát k recyklaci bez složitého třídění na různé typy odpadu.
  • Omezujeme tisk dokumentů v kanceláři a skladu na naprosto nezbytné množství. K objednávkám tiskneme jen štítky a účtenky (pokud jsou potřeba). Vše ostatní posíláme elektronicky a je jen na vás, zdali si daný doklad potřebujete vytisknout.
  • Sami nabízíme na eshopu zboží, které podporuje recyklační cyklus. Plastové zahradní obrubníky jsou dokonce ze 100% recyklátu.

 

Mimo to jsme také součástí recyklační aktivity Kam s ním (www.kamsnim.cz), kam můžete kdykoliv přispět podle vašich možností i vy. Najdete tu jak místa pro sběr odpadu, tak místa pro znovu uvedení do oběhu.


Výrazně se tak sníží množství věcí, které by jinak skončily na skládce, a také množství věcí, které by se musely vyrobit pro jejich náhradu.