Travní směs Kvetoucí louka z Rožnova

270 Kč / ks 1 299 Kč / ks 1 999 Kč / ks od 270 Kč / ks 234,78 Kč bez DPH 1 129,57 Kč bez DPH 1 738,26 Kč bez DPH od 234,78 Kč bez DPH
Odešleme do 5 dnů Odešleme do 5 dnů Odešleme do 5 dnů Zvolte variantu
Hmotnost balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
30.10.2019 30.10.2019 30.10.2019 Zvolte variantu

Rozkvetlá louka je ideální směsí semen pro vytvoření prostředí pro včely, motýly, čmeláky a jiný hmyz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs Kvetoucí louka z Rožnova je vhodná pro nové výsevy i pro menší dosevy. Travní směs je složená z odrůd, jež se dlouhodobě využívají na Valašsku.

Směs obsahuje jeteloviny, svazenku a pohanku. Ty vytváří plnohodnotnou pastvu pro široké spektrum užitečného hmyzu: včely, čmeláky, motýly a mnoho jiných.

Směs je skvěle přizpůsobena klimatickým podmínkám České i Slovenské republiky. Je vhodná do všech půdních podmínek a její výhodou je vysoká odolnost  proti vymrzání i travním chorobám.

Pro údržbu se doporučuje sečení 1 až 2krát za rok. Směs na rozdíl od jiných travních směsí nevyžaduje pravidelné hnojení. Je proto ideální i jako pomocník pro lepší zadržování vody v půdě a snižování dopadů sucha.

Směs obsahuje 60 % trav, 25 % jetelovin a 15 % ostatní rostliny.

Doporučený výsev je 0,5kg/100m2 při strojním výsevu. Pro ruční setí je dávka dvojnásobná – 1kg/100m2.

 

Doporučení

Ideální doba pro setí směsi je březen až květen. Před zásevem provedeme odstranění původního porostu, a to hlavně vytrvalých plevelů (pýr plazivý, šťovík, kopřiva dvoudomá).

Následně nakypříme půdu nejlépe do hloubky 3 až 5 cm a srovnáme pozemek.

Před výsevem doporučujeme nehnojit.

Zásev směsi provedeme do hloubky 1-1,5 cm. Potřebné množství osiva na danou plochu si před výsevem rozdělíme na 2 poloviny a vyséváme každou zvlášť, nejlépe dvěma směry (do kříže).Po zásevu plochu utužíme, ideálně válcováním.Porost sečeme 1-2x ročně na výšku sečení 4-5cm nad povrchem půdy. První sečení provádíme nejdříve 3 měsíce po založení porostu. Následně každoročně koncem července. Posečenou hmotu doporučujeme usušit na seno. Díky sušení dojde k vysemenění jednotlivých druhů v porostu, a tím k přirozené obnově. Seno z porostu po usušení odstraníme.

Doplňkové parametry

Kategorie: Travní směsi
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: