Agrobio Spintor proti mandelince 6 ml

Značka: Agrobio Opava
69 Kč / ks 57 Kč bez DPH 11,50 Kč / 1 ml
Momentálně nedostupné

Insekticid proti mandelince, vhodný do ekologického zemědělství

Detailní informace

Detailní popis produktu

Účinná látka přípravku Spintor proti mandelince: spinosad 240 g/l


Jak přípravek účinkuje?

Spintor obsahuje účinnou látku spinosad. Jde o přírodní produkt získaný fermentační činností bakterií Saccharopolyspora spinosa, která se běžně vyskytuje v půdě. Přírodní produkt s účinnu látkou spinosad (jedná se o směs dvou biologických komponentů - spinosynu A a spinosynu D) vyznačuje  mimořádně nízkou toxicitou vůči člověku a teplokrevným živočichům, je tedy šetrný i k životnímu prostředí.

SpinTor působí jako požerový a kontaktní insekticid. Vyznačuje se novým mechanismem působení. Doposud nebyla prokázána rezistence u hmyzích škůdců k přípravku SpinTor a ani křížová rezistence s jinými účinnými látkami. Příjem účinné látky škůdci nastává příjmem potravy i přímým kontaktem s látkou. Působení účinné látky spočívá v ovlivňování aktivity neuronů hmyzích jedinců (což v konečné fázi vede k hyperaktivitě neuronů a svalové aktivitě). Účinek nastává již po několika hodinách; následně dochází k úhynu hmyzích škůdců.

Spintor účinkuje na škůdce z řádu motýlů (Lepidoptera), brouků (Coleoptera), dvoukřídlých (Diptera) a třásnokřídlých (Thysanoptera). Pozor: SpinTor nepůsobí na savý hmyz (mšice).

 


Jak přípravek použít?

  • postřikem celé rostliny
  • aplikace od začátku výskytu škůdců
  • maximálně použití 2× za vegetaci
  • postřik ukončíme při dokonalém ovlhčení rostliny, nejpozději při počínajícím skanutí kapek aplikační kapaliny z povrchu rostlin
  • přípravek nesmí zasáhnout okolní porosty (pro které není tento přípravek registrován)

Doplňkové parametry

Kategorie: Insekticidy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: