Podle čeho vybírat plastový obrubník?

Často se nás ptáte "Zvládnu si vylepšit zahradu položením plastového obrubníku, když na to budu sám?" A naše odpověď je: "ANO"! Důležitý je výběr typu obrubníku. Na to v první řadě potřebujete mít představu o tom, jak má váš projekt vypadat.

Proto než se pustíte rovnýma nohama do realizace, ujasněte si následující 3 body:

 

1. Popřemýšlejte nad tím, jak vysoký obrubník budete vlastně potřebovat.

Na čem vlastně záleží vhodná výška plastového obrubníku?

  • jestli chcete mít obrubník neviditelný (skrytý v zemi) – taková instalace se hodí pro dekorativní účely v zahradě, kde budete často sekat, nebo když se nechcete dívat na vykukující hranu obrubníku nad úrovní čerstvě posekaného trávníku.
  • obrubník bude nainstalovaný viditelně nad zemí – typicky jako oddělovací prvek kořenového systému stromu, v terasovitě členěném svahu, nebo jako mechanická zábrana mezi trávníkem a dekorativní plochou, apod.
  • jaká bude výška náspu nebo výplně okolo obrubníku – pro mulčované plochy počítejte s vyšší čistou výškou, tj. hodí se použít střední a vyšší typy obrubníků.

 

Pro oddělení trávníku od kamínkového náspu stačí i nízké obrubníky (do cca 50 mm), pro mulčované plochy se více hodí středně vysoké obrubníky do 80 mm, a pro viditelně instalované obrubníky je tu kategorie vysokých obrubníků (až do výšky 110 mm).

 

2. Potřebujete jednoduchý obrubník, nebo zároveň chcete připravit i rozvody pro elektřinu, případně pro zavlažování?

V nabídce totiž máme jednoduché a velmi flexibilní obrubníky Gardenbord, které nemají podporu pro usazení kabeláže a hadic.

Také u nás ale najdete robustní obrubníky EkoBord a Geoborder, které už mají předpřipravené žlaby na usazení kabelů a hadic. I tyto obrubníky se samozřejmě dají tvarovat.

 

3. Jak budete obrubník tvarovat?

Se všemi obrubníky v naší nabídce zvládnete tvarovat jednoduché obrazce – přímky a oblouky většího poloměru.

Středně velké oblouky zvládnete nejlépe s obrubníky výrobce geoPRODUCT, které jsou dostupné ve velikostech 45 mm a 58 mm.

Pro malé poloměry jsou ideální volbou jednoduché obrubníky Gardenbord.

 


TIP: Plastové hřeby jsou možná o levnější, ale při pokusech o zatlučení do vyschlé, zhutněné, nebo kamenité půdy se snadno zlomí. Ušetřete si dřinu a sprostá slova a používejte rovnou ke všem obrubníkům naše kovové hřeby.

Nebo rovnou vyberte některý z cenově výhodných setů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení