📦 K objednávkám nad 2.500 Kč balíková doprava po celé ČR ZDARMA 📦

geoBORDER plastový neviditelný obrubník 45 mm

Středně vysoký zahradní plastový obrubník

Dostupnost SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
54 Kč –24 % 41 Kč / ks 33,90 Kč bez DPH
geoBORDER plastový neviditelný obrubník 45 mm
obrubnik 45mm
Akce
–24 %
Zahradní plastový obrubník geoBorder 45 mm je zástupce oblíbených, středně vysokých neviditelných obrubníků. Je vyroben se silného plastového recyklátu, který dobře odolává UV záření a povětrnostním podmínkám. Navíc je zdravotně nezávaný a má dlouhou životnost (více než 20 let). Se svou střední výškou 45 mm se obrubník dobře hodí pro oddělování dekoračních náspů ze stěrku, kůry nebo pochozích ploch.

Obrubník se dá velmi snadno schovat celý pod úroveň země. Při takovém způsobu instalace tak není vůbec vidět jeho silueta a nenarušuje se dekorační vzhled zahrady.

Nainstalovaný obrubník účinně zastavuje rozrůstání trávy a plevele, udržuje na svém místě dekorační výplně a zmírňuje dopady větrné eroze.

Samotná práce s obrubníkem při instalaci je velmi jednoduchá a montáž nevyžaduje žádné nadstandardní znalosti nebo speciální nářadí. Montáž i desítek metrů zahradního obrubníku geoborder 45 mm zvládne i málo zkušený člověk. K celému postupu takové instalace zahradních obrubníku najdete speciální článek na našem zahradním blogu. Přidali jsme do něj i fotky a video.

Plastové zahradní obrubníky dokáží zcela nahradit betovové obrubníky. Oproti betonu je navíc plastový obrubník mnohem lehčí, celkově levnější a snáze se s ním manipuluje. Jeho instalace je také nesrovnatelně jednodušší, protože plastový obrubník se instaluje rovnou k podkladu. Tím odpadá zdlouhavá a náročná příprava betonových patek a precizního usazování. Střední čistá výška 45mm obrubníku se hodí pro tyto instalace:
  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu,
  • oddělení jednotlivých keřů, rostlin, nebo jejich skupin od travních ploch.


Vlastnosti obrubníku geoBorder 45 mm v kostce:


montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm
celková odolnost odolnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm

I přes kvalitní a silný materiál, ze kterého je obrubník geoborder 45 mm vyrobený, si zachovává dobrou ohebnost. Hodí se tak nejen pro montáž do rovných úseků, ale i do různě tvarovaných oblouků a křivek. Před vytvarováním obrubníku je potřeba nastřihnout příčky na spodní straně. S těmi si poradí i běžné zahradnické nůžky, nebo obyčejné kleště. Obrubník se hodí spíše pro oblouky o větším poloměru. Ty se tvarují ze tří a více kusů obrubníku geoborder 45 mm.

Pro připevnění obrubníku na požadovaném místě používáme plastové nebo ocelové hřeby. Zatímco plastové hřeby jsou vhodné spíše pro měkká podloží (například písek, prokypřená půda, udržovaný trávník), pro tvrdá podloží je potřeba použít ocelové hřeby. Za tvrdé podloží považujeme kamenité půdy, vyschlé, uježděné nebo sešlapané plochy, zhutněné štěrkové plochy a jim podobné. Na každý rovný metr položeného obrubníku používáme minimálně 3 hřeby. Pro každý metr tvarovaného obrubníku použijeme 4 hřeby.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Geoproduct je polská značka, vyrábějící ekologické plastové výlisky pro dům a zahradu. Produktové řady geoBORDER a geoSYSTEM kladou důraz na recyklaci, ekologii a podporu rozvoje zeleně. Výrobky značky geoPRODUCT jsou funkční alternativou k betonovým výrobkům, které si oblíbili nejen koncoví spotřebitelé, ale i profesionálové z řad stavebních a zahradnických firem.

 

Výrobce geoPRODUCT klade značný důraz na minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí. Plastové výrobky tvoří až ze 100 % plastový recyklát (HDPE). Díky tak rozsáhlému využívání druhotných surovin nedochází k dalšímu zatěžování životního prostředí výrobou nových ropných plastů. Kromě zpracování recyklovaných plastů jsou výrobky dlouhodobě neutrální vůči životnímu prostředí a odolné proti negativním povětrnostním vlivům.

 

V produktové řadě geoBORDER najdeme plastové obrubníky (někdy se jím říká neviditelné obrubníky, skryté obrubníky, nebo prostě zahradní obruby). Ty mají různé výšky – nabízíme 45 mm, 58 mm a 78 mm. Tvarově jsou velmi stálé, odolávají vlivu UV záření a snadno se s nimi pracuje. Využití nachází jako zahradní obrubníky, lemy, oddělovací prvky v zahradě, okolo stezek, chodníků a v obdobných aplikacích.

Nejoblíbenější variantu obrubníku s výškou 78 mm u nás najdete ve výhodné sadě. Obsahuje celkem 24 metrů obrubníku a 120 kusů ocelových hřebů pro jeho připevnění k podkladu.

 

Druhou hlavní výrobní řadu geoSYSTEM tvoří zatravňovací a svahové tvárnice. Jsou dostupné v mnoha konfiguracích výšek, rozměrů a tříd nosnosti. Od drobných tvárnic pro pěší chodníčky až po masivní tvárnice pro přistávací plochy polních letišť. Okolo domů, na zahradách a užitkových plochách slouží ke zpevňování ploch. Výplněmi mohou být kamínky, písek nebo tráva.

 

Díky tomu, že výrobky geoPRODUCT prochází certifikací a atesty, jsou hojně používané i profesionálními stavebními firmami.

Podobné produkty

geoborder 58 mm
62 Kč

Středně vysoký zahradní obrubník z kvalitního plastu

GP11019
4533f3a6bc8cc1ecdb86fdb1df955513
61 Kč

Nejnižší typ plastového obrubníku pro dekorativní oddělení ploch

GP11006
74126cac44e612482e3053ae9d527eca
65 Kč

Velmi ohebný a přitom pevný zahradní obrubník

GP11001
cerna
32 Kč

Plastový obrubník sloužící k tvarování záhonů do oblouku

+ další
GP11027
443ed7dd019b3e0bd19144f9eb569a9f
62 Kč

Plastový obrubník sloužící k tvarování cest a chodníků. 

GP11003
spojka corner rim
29 Kč

Spojovací díl pro B segment

CRR-55