geoBORDER plastový obrubník 45 mm

Značka: Geo Produkt
44 Kč / ks 36.40 Kč bez DPH 44 Kč / 1 ks
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
16.7.2020

Středně vysoký zahradní plastový obrubník

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zahradní plastový obrubník geoBorder 45 mm je zástupce oblíbených, středně vysokých neviditelných obrubníků. Je vyroben se silného plastového recyklátu, který dobře odolává UV záření a povětrnostním podmínkám. Navíc je zdravotně nezávaný a má dlouhou životnost (více než 20 let). Se svou střední výškou 45 mm se obrubník dobře hodí pro oddělování dekoračních náspů ze stěrku, kůry nebo pochozích ploch.

Obrubník se dá velmi snadno schovat celý pod úroveň země. Při takovém způsobu instalace tak není vůbec vidět jeho silueta a nenarušuje se dekorační vzhled zahrady.

Nainstalovaný obrubník účinně zastavuje rozrůstání trávy a plevele, udržuje na svém místě dekorační výplně a zmírňuje dopady větrné eroze.

Samotná práce s obrubníkem při instalaci je velmi jednoduchá a montáž nevyžaduje žádné nadstandardní znalosti nebo speciální nářadí. Montáž i desítek metrů zahradního obrubníku geoborder 45 mm zvládne i málo zkušený člověk. K celému postupu takové instalace zahradních obrubníku najdete speciální článek na našem zahradním blogu. Přidali jsme do něj i fotky a video.

Plastové zahradní obrubníky dokáží zcela nahradit betovové obrubníky. Oproti betonu je navíc plastový obrubník mnohem lehčí, celkově levnější a snáze se s ním manipuluje. Jeho instalace je také nesrovnatelně jednodušší, protože plastový obrubník se instaluje rovnou k podkladu. Tím odpadá zdlouhavá a náročná příprava betonových patek a precizního usazování. Střední čistá výška 45mm obrubníku se hodí pro tyto instalace:
  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu,
  • oddělení jednotlivých keřů, rostlin, nebo jejich skupin od travních ploch.


Vlastnosti obrubníku geoBorder 45 mm v kostce:


montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm
celková odolnost odolnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 45 mm

I přes kvalitní a silný materiál, ze kterého je obrubník geoborder 45 mm vyrobený, si zachovává dobrou ohebnost. Hodí se tak nejen pro montáž do rovných úseků, ale i do různě tvarovaných oblouků a křivek. Před vytvarováním obrubníku je potřeba nastřihnout příčky na spodní straně. S těmi si poradí i běžné zahradnické nůžky, nebo obyčejné kleště. Obrubník se hodí spíše pro oblouky o větším poloměru. Ty se tvarují ze tří a více kusů obrubníku geoborder 45 mm.

Pro připevnění obrubníku na požadovaném místě používáme plastové nebo ocelové hřeby. Zatímco plastové hřeby jsou vhodné spíše pro měkká podloží (například písek, prokypřená půda, udržovaný trávník), pro tvrdá podloží je potřeba použít ocelové hřeby. Za tvrdé podloží považujeme kamenité půdy, vyschlé, uježděné nebo sešlapané plochy, zhutněné štěrkové plochy a jim podobné. Na každý rovný metr položeného obrubníku používáme minimálně 3 hřeby. Pro každý metr tvarovaného obrubníku použijeme 4 hřeby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.45 kg
Délka: 1000 mm
Šířka: 75 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: