geoBORDER plastový obrubník 58 mm

60 Kč / ks 49,60 Kč bez DPH
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
6.2.2023
Možnosti doručení

Středně vysoký zahradní obrubník z kvalitního plastu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obrubník geoBorder výšky 58 mm je prostřední zástupce celé rodiny zahradních obrubníků geoPRODUCT. Plastový obrubník z recyklovaného, UV stabilního materiálu je oblíbený pro svou flexibilitu a zároveň pevnou konstrukci.

Práce s obrubníkem, stejně jako jeho instalace, jsou velmi jednoduché. Instalovat i velmi dlouhé segmenty, nebo tvarovat složitější obrazce, zvládne každá zručnější osoba. Potřeba je jen základní nářadí a velmi jednoduchá příprava. Nejvíce pracná je montáži samotná příprava výkopu, do kterého se obrubník usazuje.

Pokud si chcete udělat představu o tom, jak montáž zahradních plastových obrubníků probíhá, mrkněte se na náš speciální článek na blogu. Jsou v něm i názorné fotografie.

GeoBorder 58 mm je obrubník vhodný pro oddělování travnatých ploch od ostatních. Používá se jak pro kamenné a štěrkové pásy, tak pro plochy vyplněné mulčovací kůrou nebo štěpkou. Díky silnému materiálu lze obrubník používat i na intenzivně využívaných plochách, jako například chodníky, okraje hřišť, hrany parkovaích ploch a podobně.

Využití obrubníku je možné v zahradách, parcích i v sadech. Nejčastější způsob použití zahradního obrubníku je pro oddělování travnaté plochy od ostatních částí zahrady. Díky střední výšce necelých šesti centimetrů se obrubník velmi dobře hodí pro zapuštění do země, kdy na pohled nezasahuje nijak nad viditelnou úroveň země.


Správně uložený zahradní obrubník slouží jako efektivní zábrana proti prorůstání trávy a jejich kořenů do vedlejších ploch. Také zabraňuje míchání ozdobných výplní.


Na rozdíl od betonových obrubníků, které jsou náročné na manipulaci i instalaci, se s plastovými obrubníky snadno pracuje. Plastový zahradní obrubník geoBorder 58 mm je navíc dobře tvárný. I s kratšími segmenty o 2 až 3 metrech lze tvořit obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se navíc výborně hodí i pro méně časté způsoby instalace:

  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu.

 

Vlastnosti obrubníku geoBorder 58 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik geoproduct geo product geoborder 58 mm
montáž do oblouku ohebnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 58 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik geoproduct geo product geoborder 58 mm
celková odolnost odolnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 58 mm

 

Obrubník umožňuje plynulé tvarování do oblouků. Pro instalaci takového oblouku je potřeba silnými nůžkami přestřihnout spojovací příčky a vytvarovat obrubník do požadovaného tvaru.


Zafixování už položeného obrubníku provádíme pomocí plastových nebo ocelových hřebů. Hřeby z plastu jsou určeny pro měkká podloží, například písek, kyprá půda, nesešlapaný trávník. Ocelové hřeby jsou nezbytné pro zhutněná a tvrdá podloží, jako například štěrk, kamenité půdy, vyschlá nebo silně sešlapaná půda.

Na každý metr rovného obrubníku je potřeba použít 3 hřeby. Při tvarovaných obrubnících je spotřeba hřebů větší – používáme minimálně 4 až 5 hřebů na každý tvarovaný metr délky.

Obrubník geoBorder je vyrobený z plastového recyklátu, který je UV odolný. Materiál dobře odolává nepříznivým vlivům počasí a snáší i nízké teploty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.55 kg
výška: 58 mm, 50 – 80 mm
Délka: 1 m
Šířka: 75 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm
typ: pevný, vysoký, bez pojezdu, zahradní obrubník, neviditelný obrubník, skrytý obrubník
Materiál: plast, HDPE, vysoký podíl recyklátu
Barva: černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Geoproduct je polská značka, vyrábějící ekologické plastové výlisky pro dům a zahradu. Produktové řady geoBORDER a geoSYSTEM kladou důraz na recyklaci, ekologii a podporu rozvoje zeleně. Výrobky značky geoPRODUCT jsou funkční alternativou k betonovým výrobkům, které si oblíbili nejen koncoví spotřebitelé, ale i profesionálové z řad stavebních a zahradnických firem.

 

Výrobce geoPRODUCT klade značný důraz na minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí. Plastové výrobky tvoří až ze 100 % plastový recyklát (HDPE). Díky tak rozsáhlému využívání druhotných surovin nedochází k dalšímu zatěžování životního prostředí výrobou nových ropných plastů. Kromě zpracování recyklovaných plastů jsou výrobky dlouhodobě neutrální vůči životnímu prostředí a odolné proti negativním povětrnostním vlivům.

 

V produktové řadě geoBORDER najdeme plastové obrubníky (někdy se jím říká neviditelné obrubníky, skryté obrubníky, nebo prostě zahradní obruby). Ty mají různé výšky – nabízíme 45 mm, 58 mm a 78 mm. Tvarově jsou velmi stálé, odolávají vlivu UV záření a snadno se s nimi pracuje. Využití nachází jako zahradní obrubníky, lemy, oddělovací prvky v zahradě, okolo stezek, chodníků a v obdobných aplikacích.

Nejoblíbenější variantu obrubníku s výškou 78 mm u nás najdete ve výhodné sadě. Obsahuje celkem 24 metrů obrubníku a 120 kusů ocelových hřebů pro jeho připevnění k podkladu.

 

Druhou hlavní výrobní řadu geoSYSTEM tvoří zatravňovací a svahové tvárnice. Jsou dostupné v mnoha konfiguracích výšek, rozměrů a tříd nosnosti. Od drobných tvárnic pro pěší chodníčky až po masivní tvárnice pro přistávací plochy polních letišť. Okolo domů, na zahradách a užitkových plochách slouží ke zpevňování ploch. Výplněmi mohou být kamínky, písek nebo tráva.

 

Díky tomu, že výrobky geoPRODUCT prochází certifikací a atesty, jsou hojně používané i profesionálními stavebními firmami.