📦 K objednávkám nad 2.500 Kč balíková doprava po celé ČR ZDARMA 📦

EKO-BORD BIG plastový obrubník 100 mm černý

Nejvyšší typ zahradního plastového obrubníku v nabídce

Dostupnost SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení
98 Kč / ks 81 Kč bez DPH
EKO-BORD BIG plastový obrubník 100 mm černý

Neviditelné obrubníky BIG 100 mm jsou nejvyšší typ obrubníku v nabídce vůbec. Díky své výšce a robustnímu provedení nachází velmi široké možnosti použití v zahradách, sadech, v parcích i okolo domu. Plastový obrubník BIG může snadnou sloužit jako předěl mezi travnatými plochami a cestami, parkovišti, jako zádržný prvek v terasovém schodišti, nebo jako ochrana proti podhrabání plotu.

Za výhodné ceny ho u nás najdete rovnou v sadě i s hřeby.

 

Při instalaci obrubníku na okraj trávníku brání obrubník nechtěnému prorůstání trávy do vedlejších ploch. Tím dokáže úplně zamezit nechtěnému bujení trávy a plevele, které byste jinak museli opakovaně odstraňovat. Při oddělení ploch vysypávaných kamením nebo kůrou zase obrubník zabraňuje mísení materiálů. Díky tomu zůstane hezký vzhled dekoračních ploch dlouho zachován v nezměněném stavu.

S plastovým obrubníkem BIG se i přes jeho velkou výšku velmi jednoduše pracuje. S jeho montáží lze v zahradě i jinde zcela vynechat betonové obrubníky, usazované do betonových patek. Oproti betonovým obrubníkům je také obrubník BIG velmi tvárný – lze s ním tvořit i plynulé obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se skvěle hodí pro tato použití:

  • v instalacích, kde předěl zůstane úmyslně viditelný nad povrchem,
  • jako efektivní zábrana proti podhrabávání plotu,
  • neviditelný obrubník fixující betonovou nebo plastovou dlažbu,
  • oddělení ploch s vysokou výškou násypu.

 

Obrubník se hodí i pro méně běžné typy povrchů, které jsou v zahradách a parcích oblíbené pro svou vysokou dekorační a estetickou hodnotu:

  • štětové (kamenná dlažba z vyšších kamenů postavených na výšku, která je zpevněná menšími kameny a vysypaná jemným štěrkem),
  • mlatová (silná zhutněná vrstva středně a jemně zrnitého materiálu, které dobře snáší velké zatížení a nezadržují vodu),
  • minerální beton (podobný mlatovému povrhu, ale nepropouští vodu a není vhodný pro pěší ani pro cyklisty).

Zejména u mlatových cest obrubník BIG 100 mm pomáhá zabraňovat ztrátám sypkého materiálu, které by jinak způsobily ztrátu funkčnosti. Vlivem větru a přirozené eroze totiž postupně mizí svrchní vrstvy mimo mlatovou plochu.

 

Vlastnosti neviditelného obrubníku BIG 100 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik ekobord big 100 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik ekobord big 100 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik ekobord big 100 mm
celková odolnost odolnost obrubnik ekobord big 100 mm

Obrubník je snadno tvarovatelný. Při pokládání do oblouků u obrubníku stačí kleštěmi nebo silnými zahradnickými nůžkami nastřihnout na jeho spodní hraně spojovací příčky. Ihned poté se obrubník snadno tvaruje při použití minimální síly.

Zafixování vytvarovaného obrubníku k podloží se provádí buďto plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro měkčí podloží stačí hřeb z plastu, pro tvrdá podloží je potřeba použít ocel. Na jeden metr délky se používají 3 hřeby, při tvarování do obloukou pak o jeden navíc, celkem 4 hřeby na metr.

Obrubník velmi dobře odolává vlivům počasí i nízkým teplotám. Jeho instalace je, i přes velkou výšku 10 centimetrů, opravdu jednoduchá a vyžaduje pouze základní nářadí. Nepřeháníme, když zaručujeme, že nejtěžší prací na montáži je vyhloubení brázd, do kterých se obrubník usazuje.

Popis postupu, jak se vlastně zahradní obrubník montuje, najdete v tomto článku na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 28.8.2023
+ Jednoduchá montáž.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Eko-bord je originální výrobce plastových neviditelných obrubníků a ozdobných plastových palisád. Výrobky Eko-bord jsou trvanlivé, obsahují podíl recyklovaných plastů a patří mezi certifikované ekologické produkty.

Nejoblíbenější neviditelné obrubníky Eko-bord jsou 100 mm vysoké obrubníky BIG.

Obrubníky mají na koncích každého metrového dílu přesné plastové zámky, které do sebe dobře zapadají. Kvalitní plastová surovina zajišťuje Eko-bord obrubníkům dobrou pružnost a tvarovou stálost. Obrubníky se hodí k tvarování záhonů, ohraničení chodníků, dlažeb, ozdobných travních nebo vysypávaných dekoračních pásů.

 

Dalším typem výrobku jsou plastové dekorační palisády. Jsou vysoké 17 centimetrů, dostupné v několika různých barvách a jejich robustnost se skvěle hodí i pro nejnáročnější podmínky. Oblíbené varianty jsou světle hnědá, tmavě hnědá a šedá.

Jejich montáž je velmi jednoduchá – do země se jednotlivé palisády zapichují pomocí hrotů na spodní straně. A do sebe se palisády spojují zacvaknutím přesných zámků.

Podobné produkty

obrubnik s hreby
2 664 Kč
2 952 Kč (–9 %)

24 kusů zahradního obrubníku a 120 hřebů pro jeho upevnění. Celkem 24 metrů obrubníku.

SADA24_100_120
big
1 927 Kč
2 169 Kč (–11 %)

Sada 18 metrů vysokého plastového obrubníku 100 mm i s ocelovými hřeby.

SADA18_100_81
plastovy obrubnik geoborder vyska 78 mm cenove vyhodna sada
2 499 Kč
2 769 Kč (–9 %)

24 metrů plastového zahradního obrubníku v setu se 120 ocelovými hřeby.

SADA24_78_120
travni lem
1 315 Kč

Vysoký zahradní lem pro oddělování různorodých ploch

GP11483
plastovy obrubnik geoborder vyska 78 mm vyhodna sada se slevou
999 Kč
1 094 Kč (–8 %)

12 metrů plastového zahradního obrubníku v cenově výhodné sadě bez hřebů.

SADA12_78
sada obrubnik 78 mm s plastovymi hreby
1 254 Kč
1 622 Kč (–22 %)

Sada 16 metrů plastového zahradního obrubníku v setu s 50 plastovými hřeby.

SADA16_78_50P