24× geoBORDER 78 mm + 120 ks ocelových hřebů (délka 20 cm)

Akce
Značka: Garden Style
–26 %
obrubnik s hreby
2 385 Kč –26 % 1 775 Kč / sada 1 466,90 Kč bez DPH
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
13.12.2021

24 metrů plastového obrubníku v setu se 120 ocelovými hřeby

Detailní informace

Víme co prodáváme
Víme co prodáváme
Našemu sortimentu odborně rozumíme
Na zásilku nečekáte
Na zásilku nečekáte
Skladové zboží máte druhý den doma
Spokojenost především
Spokojenost především
Nenadálé situace řešíme obratem

Detailní popis produktu

Neviditelné zahradní obrubníky v předpřipravené sadě. 24 metrů vysokého plastového obrubníku a 120 ocelových hřebů o délce 20 cm.
Plastový obrubník geoBORDER je se svou výškou 78 mm jeden z nejvyšších modelů v naší nabídce. Díky síle materiálu, dostatečné výšce a jednoduchému způsobu kotvení k podkladu je to oblíbený plastový obrubník pro oddělování kamenných a štěrkových náspů, vysokých ploch vyplněných mulčovací kůrou a intenzivně využívaných pošlapových ploch. Využití najde v zahradách, parcích i v sadech.

Nejčastěji skrytý obrubník odděluje zatravněné plochy, kde se navíc dá jednoduše skrýt pod zem. Tím silueta plastového obrubníku není vůbec vidět, a nenarušuje tak vzhled plochy.

Správně položený obrubník pomáhá velmi účinně zastavit nežádoucí rozrůstání trávy a plevele, zabraňuje míchání ozdobných výplní se sousedícími plochami a udržuje materiál na vyvýšených plochách pohromadě.

Práce s plastovým obrubníkem geoBORDER je i přes jeho výšku 78 mm a délku jeden metr nenáročná. Namontovat v zahradě i desítky metrů tohoto obrubníku zvládne i méně zkušený člověk jen s použitím základního nářadí. Nejpracnější částí montáže je hloubení výkopů pro usazení obrubníku.

Abyste si snáze udělali představu o postupu montáže zahradních obrubníků, doporučujeme se mrknout na tento speciální článek na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.
S montáží plastových zahradních obrubníkům můžete zcela vynechat betonové obrubníky, které jsou jinak řádově pracnější na manipulaci i instalaci. Na rozdíl od betonových je také plastový zahradní obrubník geoBorder 78 mm velmi tvárný – lze s ním tvořit i plynulé obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se navíc výborně hodí i pro méně časté způsoby instalace:
  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • ochrana proti podhrabávání plotu,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu.

Vlastnosti obrubníku geoBorder 78 mm v kostce:


montáž v přímce plastovy obrubnik geoborder 78 mm
montáž do oblouku  plastovy obrubnik geoborder 78 mm
síla materiálu plastovy obrubnik geoborder 78 mm
celková odolnost plastovy obrubnik geoborder 78 mm

Obrubník je navzdory silnému materiálu dobře ohebný. Pro pokládání do oblouků tak stačí silnými nůžkami střihnout spojovací příčky a obrubník lze hned snadno tvarovat. Obrubník je vhodný spíše pro oblouky o větším poloměru.

Připevnění položeného obrubníku k podkladu se provádí pomocí plastových nebo ocelových hřebů. Plastové hřeby jsou vhodné pro měkká podloží, například písek, kyprá půda, nesešlapaný trávník. Pro tvrdá, zejména kamenitá, podloží je nutné použít hřeby ocelové. Na jeden metr rovného obrubníku spotřebujeme 3 hřeby. Pro tvarované obrubníky používáme minimálně 4 hřeby na jeden metr délky.

Obrubník geoBorder je vyrobený z recyklovaného plastového materiálu. Ten navíc prochází UV stabilizací. Díky tomu velmi dobře odolává nepříznivým vlivům počasí a je odolný i vůči nízkým teplotám.

V galerii produktu také najdete fotky ze skutečných realizací zahrad a parků, kde jsme používali zahradní obrubník geoBorder 78 mm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady obrubníků s hřeby
Záruka: doživotní
Hmotnost: 25 kg
výška: 78 mm, 50 – 80 mm
Délka: 24 m
Šířka: 89 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm
typ: pevný, vysoký, bez pojezdu, zahradní obrubník, neviditelný obrubník, skrytý obrubník
Materiál: plast, HDPE, s vysokým podílem recyklátu
V sadě s hřeby: ano, 20 cm ocelové, 120 kusů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: