GARDENBORD plastový obrubník 45 mm

63 Kč / ks 52,10 Kč bez DPH 63 Kč / 1 ks
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
6.2.2023
Možnosti doručení

Velmi ohebný a přitom pevný zahradní obrubník

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zahradní plastový obrubník Gardenbord 45 mm perfektní kombinace odolného a zároveň flexibilního neviditelného obrubníku. Na jeho podstavě jsou široké ostrůvky, které zajišťují výbornou stabilitu a přitom umožňují ohýbání obrubníků bez jakékoliv předchozí úpravy. Se svou výškou 45 milimetrů je zahradní obrubník oblíbený pro dekorační účely. Hodí se do zahrad i okolo domu jako prvek oddělující záhonky, trávník, pochozí plochy apod.

Po nainstalování na kraj trávníků zabraňuje obrubník nežádoucímu prorůstání trávy do vedlejších plochy. Tím se zcela odstraní bujení trávy i plevele, a s tím související nekonečné čistění prorostlých ploch. Obrubník se také dobře hodí pro dekorační rozdělení ploch, které jsou vysypané štěrkem, kamením nebo mulčovací kůrou. V takových instalacích obrubník pomáhá zadržovat dekorační násyp a omezuje mísení materiálů, stejně jako jejich postupnou erozi vlivem větru. Díky tomu se dekorační účel takových ploch udrží po mnoho let stejně funkční.

Práce s obrubníkem Gardenbord 45 mm je extrémně jednoduchá. Zatímco jiné zahradní obrubníky by bylo potřeba před tvarováním nastříhat, u Gardenbordu lze tvarovat ihned. Obrubník je navíc velmi flexibilní a tvarovat perfektně kulaté uzavřené oblouky jde dokonce už se 2 kusy obrubníku.

Vlastnosti obrubníku Gardenbord 45 v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik gardenbord 45 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik gardenbord 45 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik gardenbord 45 mm
celková odolnost odolnost obrubnik gardenbord 45 mm


Obrubníky se k sobě spojují pomocí velmi jednoduchého zámkového mechanismu. Zapadají do sebe pomocí dlouhé drážky, která nevyžaduje žádné lepení nebo dodatečné zesílení spoje.

Připevnění už vytvarovaného obrubníku k podloží provádíme pomocí hřebů z oceli, nebo z plastu. Na měkkých podloží stačí použít plastový hřeb, na tvrdých podložích doporučujeme používat ocelové. Na každý rovný metr délky se používají 3 hřeby, na tvarované obrubníky použijeme 4 hřeby na každý metr délky.

Obrubník díky silnému a kvalitnímu materiálu dobře odolává i nízkým teplotám a nepříznivým vlivům. Pro jeho montáž stačí jen základní nářadí a nevyžaduje žádné speciální znalosti.

Pokud se chcete podívat na celý postup, jak se vlastně zahradní obrubníky instalují, tak v tomto článku na našem blogu najdete záznam jedné z našich realizací zahrad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.4 kg
výška: 45 mm, 20 – 50 mm
Délka: 1 m
Šířka: 80 mm
Tloušťka materiálu: 4 mm
typ: flexibilní, nízký, bez pojezdu, zahradní obrubník, neviditelný obrubník, skrytý obrubník
Materiál: plast, PP, nízký podíl recyklátu
Barva: černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: