EKO-BORD BIG plastový obrubník 100 mm černý

Značka: Eko-Bord
89 Kč / ks 73,60 Kč bez DPH 89 Kč / 1 ks
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
25.1.2021

Nejvyšší typ plastového obrubníku v nabídce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plastový "neviditelný" obrubník BIG 100 mm je nejvyšší typ obrubníku v nabídce vůbec. Díky jeho výšce a robustnímu provedení nachází velmi široké možnosti použití v zahradách, sadech, v parcích i okolo domu. Obrubník BIG může snadnou sloužit jako předěl mezi travnatými plochami a cestami, parkovišti, jako zádržný prvek v terasovém schodišti, nebo jako ochrana proti podhrabání plotu.

Při instalaci obrubníku na okraj trávníku brání obrubník nechtěnému prorůstání trávy do vedlejších ploch. Tím dokáže úplně zamezit nechtěnému bujení trávy a plevele, které byste jinak museli opakovaně odstraňovat. Při oddělení ploch vysypávaných kamením nebo kůrou zase obrubník zabraňuje mísení materiálů. Díky tomu zůstane hezký vzhled dekoračních ploch dlouho zachován v nezměněném stavu.

S plastovým obrubníkem BIG se i přes jeho velkou výšku velmi jednoduše pracuje. S jeho montáží lze v zahradě i jinde zcela vynechat betonové obrubníky, usazované do betonových patek. Oproti betonovým obrubníkům je také obrubník BIG velmi tvárný – lze s ním tvořit i plynulé obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se skvěle hodí pro tato použití:
  • v instalacích, kde předěl zůstane úmyslně viditelný nad povrchem,
  • jako efektivní zábrana proti podhrabávání plotu,
  • neviditelný obrubník fixující betonovou dlažbu,
  • oddělení ploch s vysokou výškou násypu.

Obrubník se hodí i pro méně běžné typy povrchů, které jsou v zahradách a parcích oblíbené pro svou vysokou dekorační a estetickou hodnotu:

  • štětové (kamenná dlažba z vyšších kamenů postavených na výšku, která je zpevněná menšími kameny a vysypaná jemným štěrkem),
  • mlatová (silná zhutněná vrstva středně a jemně zrnitého materiálu, které dobře snáší velké zatížení a nezadržují vodu),
  • minerální beton (podobný mlatovému povrhu, ale nepropouští vodu a není vhodný pro pěší ani pro cyklisty).

Zejména u mlatových cest obrubník BIG 100 mm pomáhá zabraňovat ztrátám sypkého materiálu, které by jinak způsobily ztrátu funkčnosti. Vlivem větru a přirozené eroze totiž postupně mizí svrchní vrstvy mimo mlatovou plochu.

Vlastnosti obrubníku BIG 100 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik ekobord big 100 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik ekobord big 100 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik ekobord big 100 mm
celková odolnost odolnost obrubnik ekobord big 100 mm

Obrubník je snadno tvarovatelný. Při pokládání do oblouků u obrubníku stačí kleštěmi nebo silnými zahradnickými nůžkami nastřihnout na jeho spodní hraně spojovací příčky. Ihned poté se obrubník snadno tvaruje při použití minimální síly.
 
Zafixování vytvarovaného obrubníku k podloží se provádí buďto plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro měkčí podloží stačí hřeb z plastu, pro tvrdá podloží je potřeba použít ocel. Na jeden metr délky se používají 3 hřeby, při tvarování do obloukou pak o jeden navíc, celkem 4 hřeby na metr.

Obrubník velmi dobře odolává vlivům počasí i nízkým teplotám. Jeho instalace je, i přes velkou výšku 10 centimetrů, opravdu jednoduchá a vyžaduje pouze základní nářadí. Nepřeháníme, když zaručujeme, že nejtěžší prací na montáži je vyhloubení brázd, do který se obrubník usazuje.

 

Popis postupu, jak se vlastně zahradní obrubník montuje, najdete v tomto článku na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.8 kg
Délka: 1000 mm
Šířka: 85 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: