24× geoBORDER 58 mm + 120 ks ocelových hřebů (délka 20 cm)

1 799 Kč / sada 1 486,80 Kč bez DPH
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
6.2.2023
Možnosti doručení

24 kusů obrubníku geoBORDER 58 mm a 120 hřebů pro jeho upevnění. Celkem 24 metrů obrubníku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skrytý obrubník geoBORDER 58 mm je zástupce střední výšky obrubníků. Je silný, středně vysoký a díky jednoduchému způsobu připevnění k podkladu je to oblíbený obrubník pro dekorativní pásy v zahradách, parcích i v sadech.

Nejčastěji odděluje trávník od dekoračních ploch. Při skrytí obrubníku pod úroveň země navíc obrubník ani není vidět, a nenarušuje tak vzhled plochy. Odtud také pramení jeho označení neviditelný obrubník.

Vhodně umístěný obrubník velmi účinně zamezuje šíření trávy a plevele, zabraňuje míchání ozdobných výplní se sousedícími plochami a udržuje materiál na vyvýšených plochách pohromadě.

Práce s obrubníkem geoBorder je nenáročná. Namontovat v zahradě i desítky metrů tohoto neviditelného plastového obrubníku zvládne i méně zkušený člověk jen s použitím základního nářadí. Nejvíce se zapotíte u hloubení výkopů pro usazení obrubníku.

Abyste si snáze udělali představu o postupu montáže zahradních obrubníků, doporučujeme se mrknout na tento speciální článek na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

S montáží plastových zahradních obrubníkům můžete zcela vynechat betonové obrubníky, které jsou jinak řádově pracnější na manipulaci i instalaci. Na rozdíl od betonových je také plastový zahradní obrubník geoBorder 58 mm velmi tvárný – lze s ním tvořit i plynulé obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se navíc výborně hodí i pro méně časté způsoby instalace:
  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • ochrana proti podhrabávání plotu,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu.

Vlastnosti obrubníku geoBorder 58 mm v kostce:


montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm
celková odolnost odolnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm

Obrubník je navzdory silnému materiálu dobře ohebný. Pro pokládání do oblouků tak stačí silnými nůžkami střihnout spojovací příčky a obrubník lze hned snadno tvarovat. Obrubník je vhodný spíše pro oblouky o větším poloměru.

Připevnění položeného obrubníku k podkladu se provádí pomocí plastových nebo ocelových hřebů. Plastové hřeby jsou vhodné pro měkká podloží, například písek, kyprá půda, nesešlapaný trávník. Pro tvrdá, zejména kamenitá, podloží je nutné použít hřeby ocelové. Na jeden metr rovného obrubníku spotřebujeme 3 hřeby. Pro tvarované obrubníky používáme minimálně 4 hřeby na jeden metr délky. U menších oblouků (s menším poloměrem) používáme hřebů 5 na každý metr.

Obrubník geoBorder je vyrobený z recyklovaného plastového materiálu. Ten navíc prochází UV stabilizací. Díky tomu velmi dobře odolává nepříznivým vlivům počasí a je odolný i vůči nízkým teplotám.

V galerii produktu také najdete fotky ze skutečných realizací zahrad a parků, kde jsme používali zahradní obrubník geoBorder 58 mm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady obrubníků s hřeby
Záruka: doživotní
Hmotnost: 20 kg
výška: 58 mm, 50 – 80 mm
Délka: 24 m
Šířka: 75 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm
typ: pevný, vysoký, bez pojezdu, zahradní obrubník, neviditelný obrubník, skrytý obrubník
Materiál: plast, HDPE, vysoký podíl recyklátu
Barva: černá
V sadě s hřeby: ano, 20 cm ocelové hřeby, 120 kusů hřebů
Počet kusů v sadě: 24 obrubníků, 120 hřebů (délka 20 cm)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: