geoBORDER plastový obrubník 78 mm

Značka: geoPRODUCT
68 Kč / ks 56,20 Kč bez DPH
SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
21.10.2020

Vyšší zahradní obrubník s vysokou pevností

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plastový "neviditelný" obrubník geoBorder je se svou výškou 78 mm jeden z nejvyšších modelů v naší nabídce. Díky síle materiálu, dostatečné výšce a jednoduchému způsobu kotvení k podkladu je to oblíbený obrubník. Hodí se pro oddělování kamenných a štěrkových náspů, ohraničení vysokých ploch vyplněných mulčovací kůrou nebo pro zpěvnění intenzivně využívaných pošlapových ploch.
Využití najde v zahradách, parcích i v sadech. Při nejčastějším použití obrubník odděluje zatravněné plochy. Zde se hodí jeho snadný způsob instalace a možnost jej jednoduše skrýt pod zem. Tím silueta obrubníku není vůbec vidět, a nenarušuje tak vzhled plochy.

Správně nainstalovaný obrubník pomáhá velmi účinně zastavit nežádoucí rozrůstání trávy a plevele, zabraňuje míchání ozdobných výplní se sousedícími plochami a udržuje materiál na vyvýšených plochách pohromadě.

Práce s obrubníkem geoBorder je i přes jeho výšku 78 mm a délku jedem metr nenáročná. Namontovat v zahradě i desítky metrů tohoto neviditelného plastového obrubníku zvládne i méně zkušený člověk jen s použitím základního nářadí. Nejpracnější částí montáže je hloubení výkopů pro usazení obrubníku.

Abyste si snáze udělali představu o postupu montáže zahradních obrubníků, doporučujeme se mrknout na tento speciální článek na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

S montáží plastových zahradních obrubníkům můžete zcela vynechat betonové obrubníky, které jsou jinak řádově pracnější na manipulaci i instalaci. Na rozdíl od betonových je také plastový zahradní obrubník geoBorder 78 mm velmi tvárný – lze s ním tvořit i plynulé obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se navíc výborně hodí i pro méně časté způsoby instalace:
  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • ochrana proti podhrabávání plotu,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu.


Vlastnosti obrubníku geoBorder 78 mm v kostce:


montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm
celková odolnost odolnost obrubnik geoproduct geo product geoborder 78 mm

Obrubník je navzdory silnému materiálu dobře ohebný. Pro pokládání do oblouků tak stačí silnými nůžkami střihnout spojovací příčky a obrubník lze hned snadno tvarovat. Obrubník je vhodný spíše pro oblouky o větším poloměru.

Připevnění položeného obrubníku k podkladu se provádí pomocí plastových nebo ocelových hřebů. Plastové hřeby jsou vhodné pro měkká podloží, například písek, kyprá půda, nesešlapaný trávník. Pro tvrdá, zejména kamenitá, podloží je nutné použít hřeby ocelové. Na jeden metr rovného obrubníku spotřebujeme 3 hřeby. Pro tvarované obrubníky používáme minimálně 4 hřeby na jeden metr délky.

Obrubník geoBorder je vyrobený z recyklovaného plastového materiálu. Ten navíc prochází UV stabilizací. Díky tomu velmi dobře odolává nepříznivým vlivům počasí a je odolný i vůči nízkým teplotám.

V galerii produktu také najdete fotky ze skutečných realizací zahrad a parků, kde jsme používali zahradní obrubník geoBorder 78 mm.

 

TIP: Jste stavební firma? Napište nám o certifikáty a osvědčení k obrubníku geoborder 78.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.75 kg
Výška: 78 mm
Délka: 1000 mm
Šířka: 89 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm
Počet otvorů pro hřeby: 7
Materiál: HDPE – získaný ze 100 % recyklací
Certifikace: EN 13251 (806151)
Rozměrová stálost: +/- 3%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Geoproduct je polská značka, vyrábějící ekologické plastové výlisky pro dům a zahradu. Produktové řady geoBORDER a geoSYSTEM kladou důraz na recyklaci, ekologii a podporu rozvoje zeleně. Výrobky značky geoPRODUCT jsou funkční alternativou k betonovým výrobkům, které si oblíbili nejen koncoví spotřebitelé, ale i profesionálové z řad stavebních a zahradnických firem.

 

Výrobce geoPRODUCT klade značný důraz na minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí. Proto také plastové výlisky tvoří ze 100 % plastový recyklát (HDPE). Použitím druhotných surovin tak při výrobě nedochází k dalšímu zatížení životního prostředí výrobou nových ropných plastů. Kromě zpracování recyklovaných plastů jsou výrobky neutrální vůči životnímu prostředí a odolné proti negativním povětrnostním vlivům.

 

V produktové řadě geoBORDER najdeme plastové obrubníky (někdy se jím říká "neviditelné", skryté, nebo prostě zahradní obruby). Ty mají různé výšky: od 45 do 78 milimetrů. Tvarově jsou velmi stálé, odolávají vlivu UV záření a velmi snadno se s nimi pracuje. Využití nachází jako zahradní obrubníky, lemy, oddělovací prvky v zahradě, okolo stezek, chodníků a v obdobných aplikacích.

 

Druhou hlavní výrobní řadu geoSYSTEM tvoří zatravňovací a svahové tvárnice. Jsou dostupné v mnoha konfiguracích výšek, rozměrů a tříd nosnosti. Od drobných tvárnic pro pěší chodníčky až po masivní tvárnice pro přistávací plochy polních letišť. Okolo domů, na zahradách a užitkových plochách slouží ke zpevňování ploch. Výplněmi mohou být kamínky, písek nebo tráva.

 

Díky tomu, že výrobky geoPRODUCT prochází certifikací a atesty, jsou hojně používané i profesionálními stavaři.