📦 K objednávkám nad 2.500 Kč balíková doprava po celé ČR ZDARMA 📦

geoBORDER plastový neviditelný obrubník 78 mm

Vyšší zahradní obrubník s vysokou pevností

Dostupnost SKLADEM ✓
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení
87 Kč –10 % 78 Kč / ks 64,50 Kč bez DPH
geoBORDER plastový neviditelný obrubník 78 mm
plastovy obrubnik geoborder vyska 78 mm
Akce
–10 %

Neviditelné obrubníky geoBorder jsou se svou výškou 78 mm jedny z nejvyšších modelů v naší nabídce. Díky síle materiálu, dostatečné výšce a jednoduchému způsobu kotvení k podkladu je to spolu se 100mm plastovým obrubníkem BIG nejoblíbenější neviditelný obrubník v naší nabídce.

Hodí se pro oddělování kamenných a štěrkových náspů, ohraničení vysokých ploch vyplněných mulčovací kůrou nebo pro zpevnění intenzivně využívaných pošlapových ploch.

Využití najde v zahradách, parcích i v sadech. Při nejčastějším použití obrubník odděluje zatravněné plochy. Zde se hodí jeho snadný způsob instalace a možnost jej jednoduše skrýt pod zem. Tím silueta obrubníku není vůbec vidět, a nenarušuje tak vzhled plochy. Odtud také jeho název neviditelný obrubník, skrytý obrubník nebo ztracený obrubník.

Obrubník geoborder 78 nabízíme i v cenově výhodných sadách i s hřeby.

 

Správně nainstalovaný obrubník pomáhá velmi účinně zastavit nežádoucí rozrůstání trávy a plevele, zabraňuje míchání ozdobných výplní se sousedícími plochami a udržuje materiál na vyvýšených plochách pohromadě.

Práce s obrubníkem geoBorder je i přes jeho výšku 78 mm a délku jedem metr nenáročná. Namontovat v zahradě i desítky metrů tohoto zahradního plastového obrubníku zvládne i méně zkušený člověk jen s použitím základního nářadí. Nejpracnější částí montáže je hloubení výkopů pro usazení obrubníku.

Abyste si snáze udělali představu o postupu montáže zahradních obrubníků, doporučujeme se mrknout na tento speciální článek na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

S montáží plastových zahradních obrubníkům můžete zcela vynechat betonové obrubníky, které jsou jinak řádově pracnější na manipulaci i instalaci. Na rozdíl od betonových je také plastový zahradní obrubník geoBorder 78 mm velmi tvárný – lze s ním tvořit i plynulé obloukové tvary. Vyšší čistá výška obrubníku se navíc výborně hodí i pro méně časté způsoby instalace:

  • pro viditelné přesahy obrubníky nad úroveň země,
  • ochrana proti podhrabávání plotu,
  • neviditelný obrubník pro zafixování zámkové nebo betonové dlažby,
  • separace různorodých ploch s vysokou výškou násypu.

Vlastnosti obrubníku geoBorder 78 mm v kostce:


montáž v přímce jednoduchost montaze plastovy obrubnik geoborder 78 mm
montáž do oblouku ohebnost plastovy obrubnik geo border 78 mm
síla materiálu plastovy obrubnik geoborder 78 mm
celková odolnost odolnost plastový obrubník geoborder 78 mm

Obrubník je navzdory silnému materiálu dobře ohebný. Pro pokládání do oblouků tak stačí silnými nůžkami střihnout spojovací příčky a obrubník lze hned snadno tvarovat. Obrubník je vhodný spíše pro oblouky o větším poloměru.

Připevnění položeného obrubníku k podkladu se provádí pomocí plastových nebo ocelových hřebů. Plastové hřeby jsou vhodné pro měkká podloží, například písek, kyprá půda, nesešlapaný trávník. Pro tvrdá, zejména kamenitá, podloží je nutné použít hřeby ocelové. Na jeden metr rovného obrubníku spotřebujeme 3 hřeby. Pro tvarované obrubníky používáme minimálně 4 hřeby na jeden metr délky.

Obrubník geoBorder je vyrobený z recyklovaného plastového materiálu. Ten navíc prochází UV stabilizací. Díky tomu velmi dobře odolává nepříznivým vlivům počasí a je odolný i vůči nízkým teplotám.

V galerii produktu také najdete fotky ze skutečných realizací zahrad a parků, kde jsme používali zahradní obrubník geoBorder 78 mm.

 

TIP: Jste stavební firma? Napište nám o certifikáty a osvědčení k obrubníku geoborder 78.

Kategorie: Plastové obrubníky
Hmotnost: 0.7 kg
Typ: vysoký, neviditelný obrubník, pevný, bez pojezdu, zahradní obrubník, skrytý obrubník, ohraničení trávníku, ztracený obrubník, záhonový obrubník, lemovací obrubník, okrasný obrubník, umělý obrubník
Materiál: plast, HDPE, vysoký podíl recyklátu
Výška: 78 mm, 80 mm, 50 – 80 mm, 8 cm
Tloušťka materiálu: 5 mm
Délka: 1 m
Šířka: 89 mm
Barva: černá
Rozměrová stálost: +/- 3%
Počet otvorů pro hřeby: 7
Certifikace: EN 13251 (806151)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Geoproduct je polská značka, vyrábějící ekologické plastové výlisky pro dům a zahradu. Produktové řady geoBORDER a geoSYSTEM kladou důraz na recyklaci, ekologii a podporu rozvoje zeleně. Výrobky značky geoPRODUCT jsou funkční alternativou k betonovým výrobkům, které si oblíbili nejen koncoví spotřebitelé, ale i profesionálové z řad stavebních a zahradnických firem.

 

Výrobce geoPRODUCT klade značný důraz na minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí. Plastové výrobky tvoří až ze 100 % plastový recyklát (HDPE). Díky tak rozsáhlému využívání druhotných surovin nedochází k dalšímu zatěžování životního prostředí výrobou nových ropných plastů. Kromě zpracování recyklovaných plastů jsou výrobky dlouhodobě neutrální vůči životnímu prostředí a odolné proti negativním povětrnostním vlivům.

 

V produktové řadě geoBORDER najdeme plastové obrubníky (někdy se jím říká neviditelné obrubníky, skryté obrubníky, nebo prostě zahradní obruby). Ty mají různé výšky – nabízíme 45 mm, 58 mm a 78 mm. Tvarově jsou velmi stálé, odolávají vlivu UV záření a snadno se s nimi pracuje. Využití nachází jako zahradní obrubníky, lemy, oddělovací prvky v zahradě, okolo stezek, chodníků a v obdobných aplikacích.

Nejoblíbenější variantu obrubníku s výškou 78 mm u nás najdete ve výhodné sadě. Obsahuje celkem 24 metrů obrubníku a 120 kusů ocelových hřebů pro jeho připevnění k podkladu.

 

Druhou hlavní výrobní řadu geoSYSTEM tvoří zatravňovací a svahové tvárnice. Jsou dostupné v mnoha konfiguracích výšek, rozměrů a tříd nosnosti. Od drobných tvárnic pro pěší chodníčky až po masivní tvárnice pro přistávací plochy polních letišť. Okolo domů, na zahradách a užitkových plochách slouží ke zpevňování ploch. Výplněmi mohou být kamínky, písek nebo tráva.

 

Díky tomu, že výrobky geoPRODUCT prochází certifikací a atesty, jsou hojně používané i profesionálními stavebními firmami.

Podobné produkty

plastovy obrubnik geoborder vyska 78 mm cenove vyhodna sada
2 499 Kč
2 769 Kč (–9 %)

24 metrů plastového zahradního obrubníku v setu se 120 ocelovými hřeby.

SADA24_78_120
obrubnik s hreby
2 664 Kč
2 952 Kč (–9 %)

24 kusů zahradního obrubníku a 120 hřebů pro jeho upevnění. Celkem 24 metrů obrubníku.

SADA24_100_120
obrubnik s hreby
1 907 Kč
2 120 Kč (–10 %)

24 kusů obrubníku geoBORDER 58 mm a 120 hřebů pro jeho upevnění. Celkem 24 metrů obrubníku.

SADA24_58_120
garden style neviditelne obrubniky 58 mm
1 899 Kč

32 kusů plastového zahradního obrubníku Garden Style 58 mm v sadě se 100 hřeby

SADA32_58_100
obrubnik 100 mm
83 Kč

Vyšší typ obrubníku, který je vhodný pro vysoké násepy, nebo jako obrubník s viditelným oddělením (vyčnívá nad úroveň země).

GP11009
l
Akce
72 Kč
83 Kč (–13 %)

Vyšší typ velmi ohebného a přitom pevného zahradního obrubníku

GP11002