EKO-BORD GRAND plastový obrubník 78 mm černý

Značka: Eko-Bord
75 Kč / ks 62 Kč bez DPH 75 Kč / 1 ks
Vyprodáno ✗

Vyšší typ obrubníku, který je vhodný pro vysoké násepy, nebo jako obrubník s viditelným oddělením (vyčnívá nad úroveň země).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obrubník Grand 78 mm je druhý nejvyšší typ obrubníku v naší nabídce. Větší už je jen jeho sourozenec EkoBord Big 100, který má výšku 100 mm.

Podobně jako jiné vysoké obrubníky má i plastový obrubník Grand široké uplatnění v zahradách, parcích, na parkovištích i na veřejné ploše. Jeho hlavní účel je zabraňovat větrné erozi a odnášení materiálu větrem, stejně jako bránit prorůstání zeleně do vedlejších ploch. Tím obrubníky ušetří mnoho práce při údržbě, kdy je třeba spáry mezi dlaždicemi zbavovat zeleně, vytrhávat rostliny okolo betonových obrubníků, nebo vyhrabávat smísený dekorační materiál, který odnesl vítr.

Při montáži plastových obrubníků zcela odpadá potřeba využívat jiné typy obrub. Betonové, dřevěné, nebo kamenné materiály pro oddělování ploch už není potřeba osazovat. Oproti těmto obrubníkům je také plastový obrubník Grand 78 mm ohebný. Stačí nastřihnout spojovací plastové přepážky na spodní hraně a obrubník se dá ihned ohýbat do požadovaného tvaru. Díky větší výšce se obrubník hodí pro tyto typy použití:
  • viditelná instalace, aby horní hrana obrubníku zůstala mírně nad okolním povrchem,
  • skrytý obrubník na úrovni země, který fixuje betonovou dlažbu,
  • nenápadné oddělování ploch s vyšší výškou násypu (zejména dekorativní štěrk, kačírek, mulčovací kůra).

Obrubník se díky větší výšce dá použít i pro méně běžné typy dekoračních povrchů:

  • štětové dlažby(zhotovuje se z kamenů postavených na výšku, kde mezery vyplňují menší kameny a drobný štěrk),
  • mlatové cesty (směs tlusté vrstvy středního a jemného zrnitého materiálu; ten dobře snáší i velké zatížení a dobře propouští vodu),
  • minerální beton (směs zhutněného kamene, které nepropouští vodu a hodí se spíš na příjezdové cesty).

U mlatových cest se hodí dobrá schopnost zabraňovat větrné erozi materiálu. Vlivem větru a přirozené eroze by jinak postupně mizely svrchní vrstvy a tím by se znehodnotila funkce i vzhled mlatové cesty.

Vlastnosti obrubníku Grand 78 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik ekobord grand 78 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik ekobord grand 78 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik ekobord grand 78 mm
celková odolnost odolnost obrubnik ekobord grand 78 mm

Obrubník se snadno tvaruje. Obyčejnými zahradnickými nůžkami, nebo kleštěmi odstřihneme spojovací příčky a obrubník se dá ihned ohýbat do oblouku. Pro usnadnění ohýbání můžete obrubník nechat chvíli na přímém slunci – zahřátím materiál trochu změkne, aniž by se snížila jeho kvalita. A jak vypadá obrubník Grand 78 mm nainstalovaný v oblouku?

neviditelny obrubnik ekobord grand 78 mm skutecna instalace realna fotografie foto

K podloží se obrubník připevňuje plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro tvrdá podloží doporučujeme používat hřeby ocelové, protože snesou i větší rány kladivem a poradí si i s kamenným podložím. Pro měkký podklad pak postačí hřeb plastový.

Obrubník velmi dobře odolává vlivům počasí i nízkým teplotám. I přes jeho výšku 78 mm je instalace jednoduchá a zvládne ji i jediný člověk. I spojování obrubníků je velmi nenáročné – provádí se jednoduše spojením 2 obrubníků pomocí zasouvacího zámkového mechanizmu. Obrubníky do sebe pevně zapadnou a není potřeba speciální nářadí.

 

Popis postupu, jak se vlastně zahradní obrubník montuje, najdete v tomto článku na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Neviditelné obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.7 kg
Délka: 1000 mm
Šířka: 85 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: