📦 K objednávkám nad 2.500 Kč balíková doprava po celé ČR ZDARMA 📦

EKO-BORD GRAND plastový obrubník 78 mm černý

Vyšší typ obrubníku, který je vhodný pro vysoké násepy, nebo jako obrubník s viditelným oddělením (vyčnívá nad úroveň země).

Dostupnost Na objednávku
Můžeme doručit do:
10.7.2024
Možnosti doručení
83 Kč / ks 68,60 Kč bez DPH
EKO-BORD GRAND plastový obrubník 78 mm černý
Obrubník Grand 78 mm je třetí nejvyšší typ obrubníku v naší nabídce. Větší už je jen jeho sourozenec EkoBord Big 100, který má výšku 100 mm a zatloukací obrubník Kasko s výškou 131 mm.

Podobně jako jiné vysoké obrubníky má i plastový obrubník Grand široké uplatnění v zahradách, parcích, na parkovištích i na veřejné ploše. Jeho hlavní účel je zabraňovat větrné erozi a odnášení materiálu větrem, stejně jako bránit prorůstání zeleně do vedlejších ploch. Tím obrubníky ušetří mnoho práce při údržbě, kdy je třeba spáry mezi dlaždicemi zbavovat zeleně, vytrhávat rostliny okolo betonových obrubníků, nebo vyhrabávat smísený dekorační materiál, který odnesl vítr.

Při montáži neviditelných plastových obrubníků zcela odpadá potřeba využívat jiné typy obrub. Betonové, dřevěné, nebo kamenné materiály pro oddělování ploch už není potřeba osazovat. Oproti těmto obrubníkům je také plastový obrubník Grand 78 mm ohebný. Stačí nastřihnout spojovací plastové přepážky na spodní hraně a obrubník se dá ihned ohýbat do požadovaného tvaru. Díky větší výšce se obrubník hodí pro tyto typy použití:
  • viditelná instalace, aby horní hrana obrubníku zůstala mírně nad okolním povrchem,
  • skrytý obrubník na úrovni země, který fixuje betonovou dlažbu,
  • nenápadné oddělování ploch s vyšší výškou násypu (zejména dekorativní štěrk, kačírek, mulčovací kůra).

Obrubník se díky větší výšce dá použít i pro méně běžné typy dekoračních povrchů:

  • štětové dlažby(zhotovuje se z kamenů postavených na výšku, kde mezery vyplňují menší kameny a drobný štěrk),
  • mlatové cesty (směs tlusté vrstvy středního a jemného zrnitého materiálu; ten dobře snáší i velké zatížení a dobře propouští vodu),
  • minerální beton (směs zhutněného kamene, které nepropouští vodu a hodí se spíš na příjezdové cesty).

U mlatových cest se hodí dobrá schopnost zabraňovat větrné erozi materiálu. Vlivem větru a přirozené eroze by jinak postupně mizely svrchní vrstvy a tím by se znehodnotila funkce i vzhled mlatové cesty.

Vlastnosti obrubníku Grand 78 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik ekobord grand 78 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik ekobord grand 78 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik ekobord grand 78 mm
celková odolnost odolnost obrubnik ekobord grand 78 mm

Obrubník se snadno tvaruje. Obyčejnými zahradnickými nůžkami, nebo kleštěmi odstřihneme spojovací příčky a obrubník se dá ihned ohýbat do oblouku. Pro usnadnění ohýbání můžete obrubník nechat chvíli na přímém slunci – zahřátím materiál trochu změkne, aniž by se snížila jeho kvalita. A jak vypadá obrubník Grand 78 mm nainstalovaný v oblouku?

neviditelny obrubnik ekobord grand 78 mm skutecna instalace realna fotografie foto

K podloží se obrubník připevňuje plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro tvrdá podloží doporučujeme používat hřeby ocelové, protože snesou i větší rány kladivem a poradí si i s kamenným podložím. Pro měkký podklad pak postačí hřeb plastový.

Obrubník velmi dobře odolává vlivům počasí i nízkým teplotám. I přes jeho výšku 78 mm je instalace jednoduchá a zvládne ji i jediný člověk. I spojování obrubníků je velmi nenáročné – provádí se jednoduše spojením 2 obrubníků pomocí zasouvacího zámkového mechanizmu. Obrubníky do sebe pevně zapadnou a není potřeba speciální nářadí.

 

Popis postupu, jak se vlastně zahradní obrubník montuje, najdete v tomto článku na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Eko-bord je originální výrobce plastových neviditelných obrubníků a ozdobných plastových palisád. Výrobky Eko-bord jsou trvanlivé, obsahují podíl recyklovaných plastů a patří mezi certifikované ekologické produkty.

Nejoblíbenější neviditelné obrubníky Eko-bord jsou 100 mm vysoké obrubníky BIG.

Obrubníky mají na koncích každého metrového dílu přesné plastové zámky, které do sebe dobře zapadají. Kvalitní plastová surovina zajišťuje Eko-bord obrubníkům dobrou pružnost a tvarovou stálost. Obrubníky se hodí k tvarování záhonů, ohraničení chodníků, dlažeb, ozdobných travních nebo vysypávaných dekoračních pásů.

 

Dalším typem výrobku jsou plastové dekorační palisády. Jsou vysoké 17 centimetrů, dostupné v několika různých barvách a jejich robustnost se skvěle hodí i pro nejnáročnější podmínky. Oblíbené varianty jsou světle hnědá, tmavě hnědá a šedá.

Jejich montáž je velmi jednoduchá – do země se jednotlivé palisády zapichují pomocí hrotů na spodní straně. A do sebe se palisády spojují zacvaknutím přesných zámků.

Podobné produkty

plastovy obrubnik geoborder vyska 78 mm
87 Kč

Vyšší zahradní obrubník s vysokou pevností

GP11020
geoborder 58 mm
62 Kč

Středně vysoký zahradní obrubník z kvalitního plastu

GP11019
garden style neviditelny obrubnik 80
66 Kč

Vysoký neviditelný obrubník 80 mm pro oddělování trávníků a ostatních ploch

GP11265
l
83 Kč

Vyšší typ velmi ohebného a přitom pevného zahradního obrubníku

GP11002
obrubnik s hreby
Akce
1 579 Kč
2 120 Kč (–25 %)

24 kusů obrubníku geoBORDER 58 mm a 120 hřebů pro jeho upevnění. Celkem 24 metrů obrubníku.

SADA24_58_120
4533f3a6bc8cc1ecdb86fdb1df955513
61 Kč

Nejnižší typ plastového obrubníku pro dekorativní oddělení ploch

GP11006