Sada CornerRIM 55 mm s pojezdovou hranou 2 kusy obrubníku (segment A+B)

196 Kč / sada 162 Kč bez DPH 196 Kč / 1 ks
Odešleme do 5 dnů
Můžeme doručit do:
15.12.2022
Možnosti doručení

Plastový obrubník pro perfektní pravé úhly

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obrubník CornerRIM je výjimečný. S výškou 55 mm a délkou segmentu 1 m s ním díky přesným zámkům vytvoříte přesné pravé úhly. Na rozdíl od ostatních neviditelných obrubníků je Corner RIM ideální pro pravidelné tvarování v pravých úhlech.

Při nastřižení spojovacích příček je samozřejmě možné také libovolné tvarování do oblouků, jako kterýkoliv jiný obrubník.
Obrubník Corner RIM nachází využití v zahradách i v parcích, a to především tam, kde chystáme přímé linie s pravoúhlými rohy záhonů. Díky vlastnosti pravoúhlých zámků je vhodné i použití pro fixaci kamenných nebo betonových dlažeb při pokládce chodníků. Vhodná je také kombinace s zatravňovacími panely.

Obrubník tvoří dvě varianty segmentů: A a B. Spojováním A+B segmentů se tvoří rovné úseky, které jde v případě potřeby tvarovat do křivek jako běžné plastové obrubníky.

Spojováním stejných variant segmentů, A+A nebo B+B pak tvoříme hrany s perfektním pravým úhlem.

Díky výšce 55 mm je obrubník Corner RIM vhodný pro instalaci záhonového lože a mulčováním menší frakcí kameniva (4 až 8 mm, 8 až 16 mm), nebo přírodní mulčovací kůrou, případně i dřevěnou štěpkou. 

Zafixování vytvarovaného obrubníku k podloží se provádí buďto plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro měkčí podloží stačí hřeb z plastu, pro tvrdá podloží je potřeba použít ocel. Na jeden metr délky se používají 3 hřeby, při tvarování do obloukou pak o jeden navíc. Celkem tedy 4 hřeby na metr. Pro velmi malé oblouhy doporučujeme použít hřebů pět.

Obrubník velmi dobře odolává vlivům počasí i nízkým teplotám. Jeho instalace je opravdu jednoduchá a vyžaduje pouze základní nářadí. Díky předpřipraveným zámkům je instalace do pravého úhlu extrémně jednoduchá a odpadá lícování, které musíte dělat u jiných obrubníků.

 

Popis postupu, jak se vlastně zahradní obrubník montuje, najdete v tomto článku na našem blogu. Doplnili jsme v něm i názorné fotky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 1.2 kg
výška: 55 mm, 50 – 80 mm
Délka: 1 m
Šířka: 85 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm
typ: pevný, vysoký, s pojezdem, zahradní obrubník, neviditelný obrubník, skrytý obrubník
Materiál: plast, PP, vysoký podíl recyklátu
Barva: černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: