📦 K objednávkám nad 2.500 Kč balíková doprava po celé ČR ZDARMA 📦

EKO-BORD MAX plastový obrubník 58 mm černý

Plastový obrubník střední výšky k účinnému oddělení různorodých ploch

Dostupnost Na objednávku
Můžeme doručit do:
6.8.2024
Možnosti doručení
73 Kč / ks 60,30 Kč bez DPH 73 Kč / 1 ks
EKO-BORD MAX plastový obrubník 58 mm černý
Plastový neviditelný obrubník Ekobord Max 58 mm je zástupcem středně vysokých obrubníků. Díky výšce "tak akorát" je velmi oblíbený oddělení ploch s nižším násypem. Využití najde u květinových záhonů, chodníků i ozdobných pásů.

Úlohou obrubníku Max je chránit oddělené plochy před vzájemným mísením a zněčišťováním. Trávníkům brání prorůstat do vedlejší plochy a šetří tím čas nutný pro pravidelné odstraňování prorostlých travních stébel a náletů. U dekoračních pásů a kačírku obrubník pomáhá udržovat štěrk, kameny a jiné dekorační materiály udržet na místě i s minimálním přesahem nad úroveň země.

Takto vypadá už nainstalovaný neviditelný obrubník, který odděluje právě založený nový trávník a ozdobný pás z praného říčního kamene.

neviditelny obrubnik ekobord max 58 mm skutecna instalace realna fotografie foto

Plastové obrubníky dokáží zcela nahradit jiné typy obrubníků. Zejména oproti betonovým jde o velkou finanční i časovou úsporu. Zcela odpadá i nutnost používat betonovací patky a celá složitá příprava betonování. Oproti betonovým a jiným obrubníkům je také obrubník Max 58 mm značně ohebný. Stačí na spodní hraně obrubníku, kde se fixuje k podkladu, odstřihnout plastové přepážky. Obrubník se dá hned ohýbat a tvořit z něj oblouky a křivky.

Obrubník je vhodný pro různé typy montáže:
  • viditelná nad povrch, kde horní hrana slouží jako vodítko k okraji (např. květinové záhonky),
  • obrubník skrytý na úroveň země, kde ohraničuje betonovou dlažbu,
  • neviditelné oddělování ploch s nasypaným štěrkem, kamením nebo mulčovací kůrou apod.


Plastový obrubník se dá snadno zapustit do země tak, že brání prorůstání trávy, ale zároveň nijak neomezuje její sekání. Na rozdíl od obrubníků usazených nad povrchem tak nemusíte okolo obrubníku trávu ručně dosekat. Se skrytým obrubníkem sekačka dané místo bez problému přejede a poseká bez zbytkových trsů.

Vlastnosti obrubníku Max 58 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik ekobord max 58 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik ekobord max 58 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik ekobord max 58 mm
celková odolnost odolnost obrubnik ekobord max 58


Obrubník Max se podobně jako ostatní plastové obrubníky snadno tvaruje. Zahradnickké nůžky nebo i obyčejné kleště stačí na ustřižení plastových příček a ohýbání obrubníku může začít. Aby se obrubník ohýbal ještě snadněji, doporučujeme jej nechat před stříháním chvíli na sluníčku. Po zahřátí obrubník změkně a tvarování jde o něco lépe.


Níže najdete ukázku toho, jak vypadá vytvarovaný obrubník položený do oblouku

neviditelny obrubnik ekobord max58 mm skutecna instalace realna fotografie grand 78 mm foto


Aby se obrubník pevně spojil s podložím, je potřeba jej ukotvit plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro tvrdá podloží jsou určené ocelové hřeby, pro měkká podloží plastové. Tvrdá ocel si poradí i s kamenným podložím (naplaveninová zemina, štěrk, vyschlá půda). Měkčí plast stačí na písek, jíl, kyprou půdu a běžné podloží bez kamení.


Obrubník je odolný proti povětrnostním vlivům a dlouhodobému vystavení UV záření. Neškodí mu ani zimní teploty. Instalaci obrubníku může provádět i jediná osoba. Obrubníky se k sobě spojují mechanicky – jsou vybavené zámky, které do sebe jednoduše zapadnou a drží obrubníky při sobě. Není potřeba žádné zvláštní nářadí.


A pokud si nejste stále jisti, jak se obrubníky na zahradě montují, tak pro vás máme shrnutí i s fotkami. Najdete ho v našem článku na blogu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Eko-bord je originální výrobce plastových neviditelných obrubníků a ozdobných plastových palisád. Výrobky Eko-bord jsou trvanlivé, obsahují podíl recyklovaných plastů a patří mezi certifikované ekologické produkty.

Nejoblíbenější neviditelné obrubníky Eko-bord jsou 100 mm vysoké obrubníky BIG.

Obrubníky mají na koncích každého metrového dílu přesné plastové zámky, které do sebe dobře zapadají. Kvalitní plastová surovina zajišťuje Eko-bord obrubníkům dobrou pružnost a tvarovou stálost. Obrubníky se hodí k tvarování záhonů, ohraničení chodníků, dlažeb, ozdobných travních nebo vysypávaných dekoračních pásů.

 

Dalším typem výrobku jsou plastové dekorační palisády. Jsou vysoké 17 centimetrů, dostupné v několika různých barvách a jejich robustnost se skvěle hodí i pro nejnáročnější podmínky. Oblíbené varianty jsou světle hnědá, tmavě hnědá a šedá.

Jejich montáž je velmi jednoduchá – do země se jednotlivé palisády zapichují pomocí hrotů na spodní straně. A do sebe se palisády spojují zacvaknutím přesných zámků.

Podobné produkty

geoborder 58 mm
62 Kč

Středně vysoký zahradní obrubník z kvalitního plastu

GP11019
obrzeże do kratki
59 Kč

Středně vysoký neviditelný obrubník pro oddělování trávníků a ostatních ploch

GS5802
plastový obrubník 45 mm
51 Kč

Středně vysoký neviditelný obrubník pro oddělování trávníků a ostatních ploch

GS4501
443ed7dd019b3e0bd19144f9eb569a9f
62 Kč

Plastový obrubník sloužící k tvarování cest a chodníků. 

GP11003
l
Akce
72 Kč
83 Kč (–13 %)

Vyšší typ velmi ohebného a přitom pevného zahradního obrubníku

GP11002
corner rim
196 Kč

Plastový obrubník pro perfektní pravé úhly

ZESTGP11045