EKO-BORD MAX plastový obrubník 58 mm černý

Značka: Eko-Bord
60 Kč / ks 49.59 Kč bez DPH 60 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
25.2.2020

Plastový obrubník střední výšky k účinnému oddělení různorodých ploch

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plastový neviditelný obrubník Ekobord Max 58 mm je zástupcem středně vysokých obrubníků. Díky výšce "tak akorát" je velmi oblíbený oddělení ploch s nižším násypem. Využití najde u květinových záhonů, chodníků i ozdobných pásů.

Úlohou obrubníku Max je chránit oddělené plochy před vzájemným mísením a zněčišťováním. Trávníkům brání prorůstat do vedlejší plochy a šetří tím čas nutný pro pravidelné odstraňování prorostlých travních stébel a náletů. U dekoračních pásů a kačírku obrubník pomáhá udržovat štěrk, kameny a jiné dekorační materiály udržet na místě i s minimálním přesahem nad úroveň země.

Takto vypadá už nainstalovaný neviditelný obrubník, který odděluje právě založený nový trávník a ozdobný pás z praného říčního kamene.

neviditelny obrubnik ekobord max 58 mm skutecna instalace realna fotografie foto

Plastové obrubníky dokáží zcela nahradit jiné typy obrubníků. Zejména oproti betonovým jde o velkou finanční i časovou úsporu. Zcela odpadá i nutnost používat betonovací patky a celá složitá příprava betonování. Oproti betonovým a jiným obrubníkům je také obrubník Max 58 mm značně ohebný. Stačí na spodní hraně obrubníku, kde se fixuje k podkladu, odstřihnout plastové přepážky. Obrubník se dá hned ohýbat a tvořit z něj oblouky a křivky.

Obrubník je vhodný pro různé typy montáže:
  • viditelná nad povrch, kde horní hrana slouží jako vodítko k okraji (např. květinové záhonky),
  • obrubník skrytý na úroveň země, kde ohraničuje betonovou dlažbu,
  • neviditelné oddělování ploch s nasypaným štěrkem, kamením nebo mulčovací kůrou apod.


Plastový obrubník se dá snadno zapustit do země tak, že brání prorůstání trávy, ale zároveň nijak neomezuje její sekání. Na rozdíl od obrubníků usazených nad povrchem tak nemusíte okolo obrubníku trávu ručně dosekat. Se skrytým obrubníkem sekačka dané místo bez problému přejede a poseká bez zbytkových trsů.

Vlastnosti obrubníku Max 58 mm v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik ekobord max 58 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik ekobord max 58 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik ekobord max 58 mm
celková odolnost odolnost obrubnik ekobord max 58


Obrubník Max se podobně jako ostatní plastové obrubníky snadno tvaruje. Zahradnickké nůžky nebo i obyčejné kleště stačí na ustřižení plastových příček a ohýbání obrubníku může začít. Aby se obrubník ohýbal ještě snadněji, doporučujeme jej nechat před stříháním chvíli na sluníčku. Po zahřátí obrubník změkně a tvarování jde o něco lépe.


Níže najdete ukázku toho, jak vypadá vytvarovaný obrubník položený do oblouku

neviditelny obrubnik ekobord max58 mm skutecna instalace realna fotografie grand 78 mm foto


Aby se obrubník pevně spojil s podložím, je potřeba jej ukotvit plastovými, nebo ocelovými hřeby. Pro tvrdá podloží jsou určené ocelové hřeby, pro měkká podloží plastové. Tvrdá ocel si poradí i s kamenným podložím (naplaveninová zemina, štěrk, vyschlá půda). Měkčí plast stačí na písek, jíl, kyprou půdu a běžné podloží bez kamení.


Obrubník je odolný proti povětrnostním vlivům a dlouhodobému vystavení UV záření. Neškodí mu ani zimní teploty. Instalaci obrubníku může provádět i jediná osoba. Obrubníky se k sobě spojují mechanicky – jsou vybavené zámky, které do sebe jednoduše zapadnou a drží obrubníky při sobě. Není potřeba žádné zvláštní nářadí.


A pokud si nejste stále jisti, jak se obrubníky na zahradě montují, tak pro vás máme shrnutí i s fotkami. Najdete ho v našem článku na blogu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.55 kg
Délka: 1000 mm
Šířka: 80 mm
Tloušťka materiálu: 5 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: