GARDENBORD plastový obrubník 70 mm

81 Kč / ks 66,90 Kč bez DPH
Odešleme do 5 dnů
Můžeme doručit do:
13.2.2023
Možnosti doručení

Vyšší typ velmi ohebného a přitom pevného zahradního obrubníku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zahradní obrubník Gardenbord 70 mm je vynikající řešení pro všechny instalace, kde chcete vytvořit oblé tvary. Už ze 2 kusů uděláte pravidelný kruh, který ohraničí keře, nebo malé stromky. Pružnost materiálu, ze kterého je obrubník vyroben, umožňuje snadné tvarování chodníků, kopírování kamenných dlažeb apod.
Podstavu obrubníku tvoří jednotlivé ostrůvky s otvory pro kotvící hřeby. Tím je zajištěná skvělá stabilita a zároveň výborná ohebnost obrubníku. Díky 70 milimetrům výšky je zahradní obrubník dostatečně univerzální pro všechna použití v zahradě, sadu nebo parku.

Při montáži na okraj trávníku obrubník brání nežádoucímu prorůstání trávy. Díky tomu odpadne čištění ploch od prorostlé trávy a plevele. Zahradní obrubník se hodí i pro oddělování jednotlivých typů dekoračních ploch (např. kačírek, mulčovací kůra, písek). Při tomto použití obrubník zabraňuje míchání materiálů a tím pomáhá udržet dekorativní vzhled plochy po dlouhou dobu.

70mm obrubník Gardenbord je výborně ohebný a snadno z něj vytvoříte i velmi malé kruhy. Pro uzavřený oblouk stačí už 2 kusy obrubníku. Samotná příprava tvarovaných obrubníků je velmi jednoduchá. Obrubník stačí malou silou ohnout a připevnit k podkladu pomocí hřebů z oceli, nebo z plastu. Plastové hřeby postačují pro měkká podloží, na tvrdých doporučujeme použít ocelové hřeby. Pro každý metr rovného obrubníku stačí 3 hřeby, pro metr tvarovaného obrubníku použijte 4 kusy hřebu.

Jednotlivé kusy obrubníku se vzájemně spojují jednoduchým zámkem. Ten už je součástí obrubníku a nevyžaduje dodatečné lepení nebo jiné zajištění spoje.

Vlastnosti obrubníku Gardenbord 70 v kostce:

montáž v přímce jednoduchost montaze obrubnik gardenbord 70 mm
montáž do oblouku  ohebnost obrubnik gardenbord 70 mm
síla materiálu sila materialu obrubnik gardenbord 70 mm
celková odolnost odolnost obrubnik gardenbord 70 mm


Obrubník je vyrobený z materiálu, který dobře odolává nízkým teplotám a nepříznivým povětrnostním vlivům. Při montáži není potřeba žádné speciální nářadí ani speciální nebo odborné znalosti.
Postup instalace zahradních obrubníků si můžete prohlédnout v našem článku na blogu, kde jsme zaznamenali skutečnou montáž v jedné z našich zahradních realizací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plastové obrubníky
Záruka: doživotní
Hmotnost: 0.5 kg
výška: 70 mm, 50 – 80 mm
Délka: 1 m
Šířka: 80 mm
Tloušťka materiálu: 4 mm
typ: flexibilní, vysoký, bez pojezdu, zahradní obrubník, neviditelný obrubník, skrytý obrubník
Materiál: plast, PP, nízký podíl recyklátu
Barva: černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: